Autohemotransfuzja (ozonoterapia) jest niekonwencjonalną metodą leczniczą, która od wielu lat  stosowana jest w medycynie jako metoda wspomagająca leczenie podstawowe. Szczególnie w sytuacjach, w których leczenie rutynowe nie przynosi efektów.

Autohemotransfuzja stosowana jest w celu przyspieszenia procesu leczenia. Ozon podawany jest bezpośrednio do krwi, na powłoki skórne bądź do jam ciała, skutecznie niszcząc drobnoustroje chorobotwórcze. Dodatkowo ozon uważany jest za eliksir młodości, ponieważ dotlenia tkankę skórną i podskórną uelastyczniając ją. Po zabiegu pacjent zauważa poprawę kondycji fizycznej oraz regenerację organizmu.

Ozon w postaci trójcząsteczkowego tlenu, łączy się z hemoglobiną krwi i dociera do wszystkich komórek ciała. Obecnie jest to  najsilniejszy środek wirusobójczy, bakteriobójczy oraz grzybobójczy, który niszczy wszystkie chorobotwórcze patogeny znajdujące się w organizmie. W przeciwieństwie do antybiotyków, pokonuje tzw. barierę krew- mózg, która wspomaga leczenie wielu chorób układu nerwowego.

Ta niekonwencjonalna metoda pozwala na całkowite pozbycie się choroby odtruwając, dotleniając i wspomagając obronność ustroju.

Po zabiegu autohemotransfuzji rozpoczyna się aktywna wymiana starych komórek krwi na nowe tzw. proces szybkiego odmładzania krwi. Przyczynia się to do niezdolności starych komórek do przetwarzania ozonu, który rozpuszcza stare niefunkcjonalne chore komórki w poszczególnych tkankach. W przypadku choroby organizm otrzymuje możliwość powrotu do naturalnej równowagi. Zabieg zwiększa płytkość krwi, zmniejszając jej zagęszczenie.

DLA KOGO

– zabieg może być stosowany u każdego, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń wiekowych,
– dla osób uprawiających sport zawodowo lub amatorsko,
– dla osób borykających się z bólami głowy, przemęczeniem czy ciągłym stresem,
– dla osób w podeszłym wieku z zaburzeniami równowagi podczas chodzenia, zawroty głowy oraz słabą kondycją fizyczną,
– dla osób mających problem z układem krążenia,
– dla osób mających problem z próchnicą.

WSKAZANIA

– w trakcie leczenia boleriozy,
– przy bólach głowy oraz ciągłym zmęczeniu,
– w chorobach nowotworowych,
– w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych oraz pasożytniczych,
– skuteczne jest przy leczeniu cukrzycy,
– nietolerancjach pokarmowych,
– przy schorzeniach układu krążenia (m.in. żylaki, nadciśnienie), nerwowego (neurobolerioza, stwardnienie rozsiane), pokarmowego (np. stany zapalne jelit), oddechowego m.in. zapalenie ucha czy zatok), moczowo-płciowego (zakażenia bakteryjne i grzybicze) oraz kostno-stawowego (zapalenie kości, tkanek miękkich czy dna moczanowa).

JAK PRZEBIEGA ZABIEG

Zabieg polega na pobraniu od pacjenta około 100-150 ml krwi z żyły do specjalnie przygotowanej jałowej próżniowej buteleczki z antykoagulantem, która zapobiega krzepnięciu krwi. Następnie materiał jest odpowiednio ozonowany i natychmiast podawany pacjentowi w postaci wlewu dożylnego. Zabieg ten trwa do 20 – 30 minut i jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta.  Odbywa się on w pomieszczeniu zamkniętym, a wszystkie jej elementy są jednorazowego użytku. Co ważne, przy zabiegu wykonywane jest tylko jedno wkłucie do żyły.

Przed każdym zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja lekarska, podczas której na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarz ocenia czy pacjent może być poddany autohemotransfuzji.

DRODZY KLIENCI!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek / Wtorek / Piątek  9:00-14:00
Środa / Czwartek  12:00-17:00

Więcej informacji pod nr tel 799 771 449

Zapraszamy!
Zespół Kliniki Witaminmed