Glutation to białko zbudowane z trzech aminokwasów – kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny. Jest to główny, endogenny przeciwutleniacz. Występuje we wszystkich organizmach żywych, jest naturalnym przeciwutleniaczem, stymuluje prawidłowe działanie układu immunologicznego oraz ma działanie detoksykacyjne.
Chroni przed szkodami spowodowanymi przez nadmierny stres oksydacyjny. W komórkach występuje w dwóch postaciach: zredukowanej (GSH) i utlenionej (GSSG). Normalnie stosunek GSH:GSSG wynosi powyżej 100, a w stresie oksydacyjnym ta proporcja jest znacznie niższa. Spadek proporcji zauważa się wraz z postępującym wiekiem, jest to jeden z markerów starzenia się organizmu.
W podaniu doustnym wykazuje bardzo niskie wchłanianie, dlatego też bardzo popularna jest iniekcyjna wersja glutationu. Cieszy się szczególną przychylnością osób aktywnie uprawiających sporty. Osoby te podają glutation we wlewach dożylnych, by przyspieszyć regenerację między sesjami treningowymi lub wesprzeć pracę wątroby po stosowaniu środków anabolicznych, które ją obciążają.
Central Drugs Standard Control Organization (CDSCO) w Indiach dopuszcza terapeutyczne stosowanie dożylnego glutationu w dawce 600 mg w przypadkach chorób dotykających wątroby (m. in.: alkoholowego stłuszczenia i zwłóknienia wątroby, alkoholowej marskości wątroby i zapalenia wątroby).
Istnieją przesłanki, które mówią o tym, że kuracja glutationem wspomaga kurację w chorobach neurodegeneracyjnych, (np. choroba Parkinsona). Za jedną z jej przyczyn choroby Parkinsona przyjmuje się nadmierny stres oksydacyjny, a wynika to częściowo z osłabionych mechanizmów ochronnych przed wolnymi rodnikami w istocie czarnej, gdyż notuje się tam niższe stężenia glutationu. W chorobie Parkinsona zauważa się wzrost markerów stresu oksydacyjnego, co powoduje śmierć neuronów dopaminergicznych.
Testowano także wpływ dożylnych iniekcji z glutationu (600 mg co drugi dzień) na męską niepłodność. 2 miesiące kuracji skutkowały poprawą ruchliwości plemników i parametrów morfotycznych. Podobne efekty zauważono w przypadku suplementacji NAC (jest to acetylowana forma aminokwasu L-cysteiny będącej źródłem grup tiolowych –SH, które charakteryzują się właściwościami antyoksydacyjnymi) i selenu, które wpływają właśnie na syntezę glutationu.
Dla sportowców atrakcyjne może być połączenie z solcoserylem. Glutationu nie należy podawać okołotreningowego u osób uprawiających sporty siłowe i/lub sylwetkowe. Zwiększona podaż przeciwutleniaczy może upośledzać zdolność do adaptacji organizmu do wysiłku fizycznego. W takich przypadkach warto stosować odpowiednio niskie dawki, najlepiej w dni wolne od treningu.
W celu redukcji stresu oksydacyjnego dobrze komponuje się z witaminą C.
Z kolei połączenie z kwasem alfa-liponowym może być dobrym rozwiązaniem dla „detoksu” i szybszego usuwania metali ciężkich oraz ksenobiotyków z organizmu.

DLA KOGO

– dla każdego sportowca, ponieważ jest wspaniałą formą regeneracji potreningowej,
– dla pacjentów z uszkodzeniami wątroby lub trzustki, z zaburzoną pracą tych organów,
– dla osób z przewlekłymi chorobami wirusowymi i bakteryjnymi,
– polecana dla każdego kto odczuwa chroniczne zmęczenie i stres,
– dla mężczyzn na poprawę płodności,
– dla chorych na nowotwór, w trakcie leczenia chemioterapeutykami oraz radioterapii,
– dla osób ze zmianami i wypryskami skórnymi.

JAK DZIAŁA

– jest naturalnym przeciwutleniaczem, stymuluje prawidłowe działanie układu immunologicznego,
– przy uszkodzeniach wątroby,
– w leczeniu chorób o podłożu oksydacyjnym i zapalnym,
– przy obniżonej aktywność układu odpornościowego,
– polecany przy kuracji przeciwstarzeniowa,
– wspiera leczenie w chorobach neurodegeneracyjnych,
– ma działanie detoksykacyjne, regenerujące i odbudowujące.

Nazywany również eliksirem zdrowia i młodości. Ze względu na swoją budowę (zbudowany jest z 3 aminokwasów – kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny) występuje we wszystkich organizmach żywych. Substancja ta jest naturalnym przeciwutleniaczem, stymuluje do pracy układ immunologiczny oraz ma działanie detoksykacyjne. Glutation jest to związek chemiczny syntezowany w naszym organizmie w śladowych ilościach. Obecny „szybki” styl życia, pośpiech i stres, a także aktywność fizyczna naraża nasz organizm i komórki na stres oksydacyjny spowodowany krążącymi wolnymi rodnikami. Wolne rodniki powodują uszkodzenia komórek, uszkadzają je i przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzeniowych i katabolicznych.
Kroplówka z glutationem jest niezastąpionym suplementem dla każdego sportowca oraz wspaniałą formą regeneracji potreningowej.
Glutation wspomaga również m.in. usuwanie toksyn z naszego organizmu, regeneruje uszkodzone białka oraz wspomaga odbudowę innych antyoksydantów. Pozytywnie wpływa na regenerację komórek, wspiera pracę podstawowych narządów takich jak np. wątroba i trzustka, reguluje przetwarzanie testosteronu w mięśniach oraz przyspiesza syntezę aminokwasów (przyspiesza wchłanianie białek budujących naszą tkankę mięśniową). Dodatkowo obniża poziom kortyzolu (potocznie zwany hormonem stresu) oraz znacząco poprawia metabolizm organizmu przez co jest nieoceniony w walce ze zbędnymi kilogramami i tkanką tłuszczową.
Dodatkowo odnotowano również pozytywne działania glutationu u osób zmagających się z radio oraz chemioterapią, ponieważ okazuje się, że glutation chroni zdrowe komórki naszego organizmu. Jest również polecany dla pacjentów z uszkodzeniami wątroby lub trzustki, z zaburzoną pracą tych organów, dla osób z przewlekłymi chorobami wirusowymi i bakteryjnymi.

Opis

Wszystkich dostępnych witamin do kroplówek.

DRODZY KLIENCI!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek / Wtorek / Piątek  9:00-14:00
Środa / Czwartek  12:00-17:00

Więcej informacji pod nr tel 799 771 449

Zapraszamy!
Zespół Kliniki Witaminmed